Śpiewanki Osieckowe w Warszawie – 24.05.2013

Śpiewanki Osieckowe w Warszawie – 24.05.2013

24 maja 2013 odbędzie się pierwszy z koncertów w ramach 16. Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej".  Do wspólnego śpiewania piosenek Agnieszki Osieckiej w koncercie pt. "Śpiewanki Osieckowe – Gdzie jest szlagier?" zapraszają Fundacja Okularnicy oraz Muzeum Powstania Warszawskiego Instytut Stefana Starzyńskiego.

Śpiewanki jak co roku poprowadzi niezastąpiona Magda Smalara. Na scenie pojawią się też inni finaliści poprzednich edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej": Monika Węgiel, Tomasz Kowalski i Jacek Zawada. Zagra zespół Zawada Band. Publiczności w poszukiwaniu szlagieru pomoże przygotowany specjalny na tę okazję śpiewnik oraz telebimy wyświetlające tekst.

Na zakończenie wieczoru piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa Magda Umer , której akompaniował będzie Wojciech Borkowski.

Wspólne śpiewanie znanych piosenek Agnieszki Osieckiej skierowane jest do wszystkich, którzy czują się metaforycznymi Okularnikami i Szpetnymi Czterdziestoletnimi, a my szczególnie polecamy je również jako rozśpiewanie przed Konkursem Wokalnym, ponieważ termin przesyłania zgłoszeń do konkursu upływa już 31 maja 2013.

24 maja 2013 r., godz. 20.00
Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim im. J. I. Paderewskiego, Warszawa