Stanisław Soyka na Bemowie – Galeria

Stanisław Soyka na Bemowie – Galeria

4 lipca w amfiteatrze na Bemowie koncert Stanisława Soyki zainaugurował cykl pod nazwą "Osiecka na Bemowie". To już trzeci cykl lipcowych koncertów w bemowskim amfiteatrze w ramach Konkursu i Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" organizowany przy wsparciu Wydziału Kultury Dzielnicy Bemowo.


Stanisław Soyka wystąpił w rozbudowanym składzie muzycznym pod nazwą SOYKA KOLEKTYW w składzie: Kuba Soyka (perkusja), Przemek Greger (gitara elektryczna i akustyczna), Marcin Lamch (kontrabas), Zbyszek Uhuru Brysiak (instrumenty perkusyjne), Antoni Gralak (trąbka), Aleksander Korecki (saksofon). Zgodnie z nazwą cyklu w koncercie nie zabrakło piosenek Patronki Fundacji z płyty "Tylko brać… Osiecka znana i nieznana". W recitalu zabrzmiały również utwory Czesława Niemena, a także szlagiery jak "Cud niepamięci" czy "Tolerancja".

Koncert poprzedzony występem Chóru Bemcanto zapowiedziała Prezes Fundacji – Agata Passent. Swoją obecnością koncert zaszczyciły również władze Bemowa (Jarosław Dąbrowski i Paweł Bujski).

Poniżej fotorelacja z koncertu (fot. Barbara Radziszewska).