The Hideout/ Kryjówka

The Hideout/ Kryjówka

Spektakl The HIDEOUT/ KRYJÓWKA w reżyserii Pawła Passiniego na podstawie scenariusza Patrycji Dołowy. Wojenne indywidualne świadectwa m. in. Ireny Solskiej i Apolonii Starzec składają się na opowieść o Warszawie, jej złożonej, splecionej z wieloma losami historii i wielowątkowej, często trudnej i nie do końca obecnej pamięci.

Spektakl prezentowany w mieszkaniu w Al. 3-go Maja 2/11 w Warszawie. 

Z noty reżyserskiej: „The HIDEOUT/ KRYJÓWKA to historia osobista, spektakl, który podróżuje, pracownia pamięci, spotkanie. Aby ujawnić kryjówkę, należy do niej wejść, do wewnątrz, i wtedy znajdujemy się blisko. A z nami plątanina włóczki oraz:
Irena Solska – wielka polska aktorka ukrywająca małe żydowskie dziewczyny,
Aniela Anyżko – ciemnowłosa jasnowidząca, 
Apolonia – Zosia, która przykładając język do oszronionej ściany piekarni, by wreszcie na nim, już odmrożonym i spuchniętym poczuć choć przez chwilę smak chleba, jeszcze nie wie, że po latach będzie oprowadzać hollywoodzkiego reżysera po trasie swojej ucieczki z getta. I mały powstaniec, albo granatowy policjant, albo poeta, albo dziad.
Zaczynasz ciągnąć za sznurek i wszystko się odsłania: antypomnik, teatrzyk, widoczek. I historie tych, którzy jednak wyszli z szafy.
Teraz jest to możliwe, jeszcze tylko przez chwilę, więc… hide-out-coming-out Zosiu, Małgosiu! Stoisz w kącie, pod dywan jest zamiecione, w szafie trup, na strychu straszy, podłoga skrzypi, nie wraca się tą samą drogą – nie wiesz tego. Czas przestać się bać pająków, Ariadno.”

reżyseria: Paweł Passini
scenariusz: Patrycja Dołowy
projekcje: Maria Porzyc
scenografia: Zuzanna Srebrna
kostiumy: El Bruzda
plakat: Michał Jadczak
występują: Patrycja Dołowy, Joanna Kaczmarek, Daniel Moński, Beata Passini, Paweł Passini, Maria Porzyc, Katarzyna Tadeusz, Judy Turan

Czas trwania spektaklu: 90 min Bilety do nabycia na www.eventim.pl 

Trailer spektaklu dostępny na YouTube