Uczestnicy II i III etapu XVI Konkursu

Uczestnicy II i III etapu XVI Konkursu

W dniach 10-12 czerwca 2013 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbyły się eliminacje konkursowe do 16. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej”. Jury do II etapu Konkursu zakwalifikowało 10 osób. Koncertów z ich udziałem słuchać będzie można w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie w dniach 7 – 11 sierpnia 2013.

 




Karolina Czarnecka


Płynie w niej wschodnia krew. Urodziła się na Podlasiu i tam wychowała. Obecnie studiuje na II roku Akademii Teatralnej w Warszawie. Uważa, że dzika, pierwotna natura niesie węzełki z leczniczymi ziołami. Niesie lekarstwo na wszystko. Niesie opowieści, sny, słowa i pieśni. Jest zarazem wehikułem i celem podróży. 


Aleksandra Długosz

W 2012 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Aktualnie można ją zobaczyć m.in. na deskach Teatru Roma w jednej z głównych ról w spektaklu Progressive Eliminacje w reż. Zbigniewa Zamachowskiego.

Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" jest pierwszym konkursem wokalnym w jakim bierze udział.
Agata Góral

Urodziła się dwadzieścia pięć lat temu w Lublinie i tam się wychowała. Do czasu matury w jej życiu raczej nie działo się nic ciekawego. Potem dostała się na studia  w Warszawie – jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Od dwóch lat jest aktorką warszawskiego Teatru Studio.

Mieszka na Saskiej Kępie razem z najpiękniejszą i najukochańszą kotką.

Justyna Grzywaczyk

Tegoroczna maturzystka. Pochodzi z Łodzi, uważa to miasto za swoją małą ojczyznę. Od 6 lat mieszka w Warszawie, do której bardzo się przywiązała – szczególnie do jej prawego brzegu. Śpiewa od 12. roku życia, od zawsze piosenkę literacką, ale oprócz muzyki polskiej, najbardziej inspiruje się Brucem Springsteenem i Bobem Dylanem. Scena to dla niej jedyne miejsce, gdzie ma odwagę i chęć ujawniać emocje i uczucia. Podchodzi do piosenek bardzo osobiście, szuka w nich siebie.

Justyna Kunysz

Z pochodzenia Przemyślanka, absolwentka filologii angielskiej w Krakowie. Marzy o tym, aby muzyka była zawsze obecna w jej życiu. Poezję wykonuje od niedawna – tym bardziej cieszy się z udziału w finale. Ma nadzieję, że przygoda z konkursem "Pamiętajmy o Osieckiej" da jej energię i motywację do dalszych muzycznych podróży. Wciąż poszukuje swojego stylu muzycznego ale wierzy, że jest on już bliżej niż dalej.





Aleksandra Kwiatkowska


Urodzona w Bydgoszczy, od kilku lat mieszka w Poznaniu. Z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu, aktualnie studiuje na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Najważniejsze osiągnięcia: Finał Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", 1 nagroda w konkursie piosenek Jeremiego Przybory "Stacja Kutno"(2005r.), wyróżnienie na "Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych" (2007r.)





Jakub Pawlak

Śpiewający student informatyki na Uniwersytecie Łódzkim. Śpiewem i grą na akordeonie zajmuje się od około 5 lat. Na scenie prezentuje utwory znanych poetów polskich, do których sam komponuje muzykę. Laureat ważniejszych festiwali piosenki artystycznej w Polsce m.in. Grand Prix 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2012, I Nagroda na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie 2011, II Nagroda Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie 2011, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku 2012.



Paweł Ruszkowski

Pochodzi z Kościerzyny na Kaszubach. Za nim pierwszy rok studiowania jazzu i muzyki estradowej (w klasie wokalnej) na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.Jest laureatem m. in. olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" (Grand Prix im. Agnieszki Osieckiej), Finału Turnieju Poezji Śpiewanej OKR we Włocławku (I Nagroda i Nagroda Publiczności), OFPA w Rybniku (III Nagroda), Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (wyróżnienie) czy kołobrzeskiej "Nadziei" im. Jacka Kaczmarskiego (III Nagroda, Nagroda Polonii Niemieckiej oraz Nagroda Specjalna im. Władysława Stasiaka). Od kilku lat aktywnie popularyzuje kulturę swojego regionu, śpiewając standardy muzyki polskiej i światowej w tłumaczeniach na literacką kaszubszczyznę.


Julia Rybakowska

Urodziła się 22 lutego 1986 roku w Poznaniu. Ukończyła Wydział Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od stycznia tego roku jest aktorką Teatru Nowego w Poznaniu.

Wiktoria Węgrzyn

Urodzona i zamieszkała w Krakowie, lat 24. Studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im L. Solskiego w Krakowie.

Jak nie zostanie aktorką będzie politykiem i założy własną partie. Liczy na sukces wyborczy, gdyż ma  dość śmiałe pomysły i konsekwentnie dążyć będzie do ich realizacji.

Jej pasją jest opera, gdzie doznaję najwięcej wzruszeń! Kocha góry i swoje miasto Kraków!


Wszystkich uczestników we wrześniu 2013 zobaczymy w III etapie Konkursu w Warszawie. Bezpośrednio do III etapu zakwalifikowany został zespół Nieczuli Gentelmani. 


Nieczuli Gentelmani – czyli czterech zaprzyjaźnionych wokalistów z Wydziału Wokalnego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina przy 'Bednarskiej’ w Warszawie.

Michał Bojarski – jedyny przystojny
Grzegorz Duszak – człowiek z otwieraczem we włosach
Mateusz Menich – pozorny profesjonalista
Łukasz Rosiński – nawrócony leń