Warsztaty w Sopocie

Warsztaty w Sopocie

Atelier"To jest Teatr imienia Agnieszki Osieckiej. Agnieszka włożyła ogromną ilość pracy i serca w ten Teatr i jako jej dłużnicy postanowiliśmy, że nie tylko ograniczymy się do nazwiska w tytule Teatru, ale że będziemy coś w tym kierunku robić. I takim pomysłem było to, żeby ściągnąć tu jakichś młodych ludzi, którzy w świeży, oryginalny sposób pokazaliby, czasami nie ten najbardziej znany, dorobek Agnieszki Osieckiej" – tak o początkach sopockiej części Festiwalu im. Agnieszki Osieckiej opowiadał Jerzy Satanowski w 2000 roku.

(Na zdjęciu od lewej: Jerzy Satanowski, Barbara Wiszniewska, André Hubner Ochodlo, Magdalena Smalara)

Zapoczątkowana wówczas tradycja corocznych koncertów "Pamiętajmy o Osieckiej" w ramach Lata Teatralnego trwa do dziś. W dniach 9-14 sierpnia laureaci tegorocznej edycji konkursu przy akompaniamencie zespołu Kameleon Septet i pod czujnym okiem Jerzego Satanowskiego szlifowali swoje umiejętności wokalne.

Na sopockiej scenie wystąpili: Eliza Banasik, Małgorzata Czaplińska, Joanna Kaczmarek, Filip Małek, Joanna Możdżan, Alicja Omyłka, Justyna Panfilewicz, Agata Rożankowska, Aleksandra Skoczeń, Karolina Słyk oraz Alicja Kalinowska – laureatka ubiegłorocznej nagrody publiczności.

Agnieszka Osiecka w "Rozmowach w Tańcu" napisała: "Któregoś dnia, po spektaklu w Atelier, podbiegła do mnie młoda dziewczyna. Widać, że prosto z plaży. Pachniała wodorostami, a z włosów sypał się piasek. Spytałam, czy często do nas przychodzi. Powiedziała, że bardzo często, bo "tutaj można usłyszeć coś ważnego". Młodzi ludzie rozmawiają z Agnieszką Osiecką do dziś wciąż na nowo interpretując jej teksty na deskach "małego niebieskiego teatrzyku na plaży".
Zdjęcia: Emila Piasecka