Wesołe miasteczko, premiera w Częstochowie 17.09

Wesołe miasteczko, premiera w Częstochowie 17.09

W imieniu Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie zapraszamy na spektakl „Wesołe miasteczko – Agnieszka Osiecka – piosenki ostatnie”, którego premiera odbędzie się już 17 września.

Na przedstawienie składają się songi ze spektakli „Do dna”, „Darcie pierza”, „Wilki”, „Apetyt na śmierć”, „Nie żałuję” z muzyką Ewy Korneckiej, Przemysława Gintrowskiego, Zygmunta Koniecznego, Jerzego Satanowskiego.

Jak określiła ten okres w swojej twórczości sama Agnieszka Osiecka: „I ja mam bardzo miłe miejsce w życiu. Od trzech lat związana jestem z małym teatrem Atelier w Sopocie. To teatr, który przypomina mi atmosferę STS. Prowadzi go Andre Hübner-Ochodlo. Sam śpiewa i …reżyseruje, ale przede wszystkim jest dla nas tym, kim dla STS był Jerzy Markuszewski. Teraz będę miała drugi dom w Sopocie, kupię mały jacht…”

„Dzięki André Hübnerowi-Ochodlo i młodym kolegom, podskoczyłam ponad „Okularników” czy „Niech żyje bal”. Weszłam w jakiś sen, surrealizm… Bardzo się cieszę, że współpracuję z tym teatrem … Szczerze wyznam, co czuję: to jest ten ostatni gwizdek. Nieskromnie dodam, że piosenkami do spektaklu „Apetyt na śmierć” wznosiłam się ponad wszystko, co dotąd w życiu zrobiłam. I To jest mój łabędzi śpiew. Ja nigdy w życiu nie myślałam, że zobaczę jakiś mur przed swoją głową. Każdy myśli, że tego muru nie ma, że nigdy nie umrze… Dałam wszystko z siebie.”

Scenariusz, reżyseria – André Hübner-Ochodlo
aranżacje – Adam Żuchowski
Występują: Marta Honzatko, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Marcin Januszkiewicz (gościnnie)
Zespół muzyczny: Michał Rorat (instrumenty klawiszowe), Krzysztof Paul (gitara), Sławek Koryzno (perkusja), Adam Żuchowski (kontrabas)

 

 

 

Premiera w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie: 17 września 2017 r., godz. 19:00

Tego samego dnia na scenie kameralnej Teatru o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Agatą Passent połączone z promocją kolejnego tomu „Dzienników Agnieszki Osieckiej”. Bezpłatne wejściówki odebrać można w kasie Teatru oraz w Dziale Promocji i Sprzedaży. Ilość miejsc ograniczona!

Więcej informacji na stronie Teatru im. Adama Mickiewicza.