Wyniki II etapu 17. Konkursu

Wyniki II etapu 17. Konkursu

Podczas II etapu 17. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Teatrze Atelier 10 Finalistów Konkursu zaprezentowało swoje umiejętności wokalne i interpretacyjne przed znakomitym Jury. W jego składzie znaleźli się: Teresa Budzisz – Krzyżanowska, Ewa Wiśniewska, Barbara Marcinik (Trójka), Piotr Kruszczyński (dyr. Teatru Nowego w Poznaniu), Łukasz Rudziński (Trójmiasto.pl) oraz Jerzy Satanowski. 

Pierwszą Nagrodą (2500 zł) uhonorowano Agatę Zakrzewską.

Drugą Nagrodę (1250 zł) ex aequo przyznano Katarzynie Lassak i Jakubowi Blokeszowi.

Nagrodę Publiczności (grafika i album o Sopocie ufundowane przez Prezydenta Miasta Sopot) zdobył Mateusz Weber, co wiąże się także z gościnnym udziałem w przyszłorocznej edycji festiwalu. On także został wyróżniony przez Fundację Róbmy Swoje Dla Kultury nagrodą rzeczową (słuchawki) oraz zaproszeniem do II etapu przesłuchań konkursu Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego. Korporacja Budowlana DORACO, sponsor Teatru Atelier, ufundowała dodatkową nagrodę pieniężną (1000 zł), która również przypadła Mateuszowi Weberowi.

Wyróżnionym artystom serdecznie gratulujemy i cieszymy się ogromnie na myśl, że już niebawem będziemy gościć wszystkich 10 Finalistów na koncertach w Poznaniu i Warszawie. 

Fot. Jan Juchniewicz