Przedstawiamy Jury 18. Konkursu

Przedstawiamy Jury 18. Konkursu

Poznajcie Państwo Jury, które zdecyduje w niedzielę o wyborze Laureatów 18. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Werdykt ogłosimy, tradycyjnie, podczas Koncertu Galowego w Teatrze Muzycznym ROMA w poniedziałek 28.09

Agata Duda-Gracz

Polska reżyser teatralna i scenograf. Jest absolwentką historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego (1998) i reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2002)[1]. Debiutowała jako reżyser spektalem Kain George'a Byrona w teatrze im. Witkiewicza w Zakopanem (1998)[2]. W krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego "Abelarda i Heloizę" Rogera Vaillanda (2001). Zrealizowała ponad 20 spektakli jako reżyser, scenograf i kostiumograf w teatrach w Kaliszu, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Zakopanem.

W 2001 roku wyróżniona nagrodą Ludwik za najlepszą scenografię (2000, 2001)[2]. W 2005 roku dokonała adaptacji, wyreżyserowała i zaprojektowała scenografię do spektaklu TV Kreatura[3]. W 2009 wyróżniona krakowskim Złotym Laurem za mistrzostwo w sztuce za rok 2008, a w 2010 dwiema nagrodami Złota Maska za najlepszą reżyserię i scenografię w sezonie 2009/2010[1]. W 2011 roku wyróżniona nagrodą dla najlepszego przedstawienia, reżyserii i scenografii w plebiscycie publiczności Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, nagroda dla "Ojca" Agaty Dudy – Gracz na motywach "Świętokradztwa" Oskara Jana Tauschinskiego. (za Wikipedia).

 

Agnieszka Szydłowska

szydlowska

Dziennikarka radiowa i telewizyjna. Kiedyś myślała o zostaniu krytykiem teatralnym jednak jeszcze podczas studiów zaczęła pracować w Rozgłośni Harcerskiej, która chwilę później zamieniła się w Radiostację – radio wymyślone dla młodych ludzi. I tak odkryła największą miłość swojego (zawodowego) życia.  Od 2003 roku związana z Programem Trzecim Polskiego Radia, gdzie prowadzi muzyczne audycje autorskie [Program Alternatywny i PS] a także współtworzy Radiowy Dom Kultury. W telewizji zaczynała od "Pegaza" potem było "Po Godzinach" i kilka innych programów. Od wielu lat związana z TVP Kultura, prowadzi "Niedzielę z…" Od zawsze i nieustająco wierzy w misję mediów publicznych. Prywatnie mama Poli i Jurka, którzy są bardzo kochani ale czasami dają nieźle popalić…

 

Joanna Trzepiecińska 

joanna

Ukończyła państwową szkołę muzyczną w klasie fortepianu i średnią w klasie fletu. Szybko zaskarbiła sobie sympatię telewidzów debiutancką rolą osieroconej Joanny Macieszanki, uparcie poszukującej szczęścia, której życie przypadło na czas burzliwych wydarzeń historycznych od rewolucji 1905 do I wojny światowej w serialu TVP1 Jana Łomnickiego na motywach cyklu powieściowego Ewy Szelburg-Zarembiny Rzeka kłamstwa (1987). 12 grudnia 1987 roku zadebiutowała w roli służącej w spektaklu Stanisława Ignacego Witkiewicza Bezimienne dzieło w reżyserii Jana Englerta na scenie warszawskiego Teatru Polskiego. W 1988 roku otrzymała dyplom ukończenia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i związała się z warszawskim Teatrem Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, gdzie pojawiła się jako Nancy w przedstawieniu Woody’ego Allena Zagraj to jeszcze raz w reż. Adama Hanuszkiewicza (1988) oraz wystąpiła w roli Lucy wmusicalu Bertolta Brechta Opera za trzy grosze – w reż. Jerzego Grzegorzewskiego (1989). Niebawem trafiła na kinowy ekran w dramacie Dotknięci (1988) jako studentka Wanda Milewska, córka Jana (Piotr Fronczewski) i chorej psychicznie Joanny (Ewa Wiśniewska). Rok później zagrała w trzech filmach: sensacyjnym Janusza Majewskiego Czarny wąwóz (1989), dramacie politycznym Janusza Kijowskiego Stan strachu (1989) u boku Wojciecha Malajkata i komedii erotycznej Jacka Bromskiego Sztuka kochania (1989). (za Wikipedia). 

 

Maria Sadowska

sadowska

Niepokorna i bezkompromisowa. Podąża własną drogą, stroni od sensacji i rozgłosu. Na swoim koncie ma przeboje, które zna cała Polska. Maria Sadowska jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. Jej utwory odtwarzane są w największych rozgłośniach radiowych w kraju. Ma na koncie 11 płyt (w tym dwie wydane w Japonii).
Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda”(Złota Płyta), który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree.
Współpracowała także m.in. z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Victorem Daviesem.
Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus.
Sadowska jest jedną z nielicznych reżyserek, które samodzielnie skomponowały muzykę do własnego filmu – płyta „Dzień Kobiet" zebrała pochlebne recenzje i pokazała, jak bardzo Maria jest zaangażowana w sprawy kobiet. Cały projekt został doceniony m.in. prestiżową nagrodą „Okulary Równości".
W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym „The Voice of Poland”, gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna w historii polskiej edycji programu dwukrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa.
Po latach obfitych w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka przypieczętowała swoją pozycję ostatnią długo wyczekiwaną, wydaną w kwietniu ubiegłego roku płytą „Jazz na ulicach". Tym razem Maria pojawiła się z albumem, który z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów w obrębie gatunków, wokół których od lat oscyluje, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic. Album w szybkim tempie uzyskał status Złotej Płyty, a Maria zagrała dwusezonową trasę koncertową, którą zakończyła w grudniu wyprzedanym na kilka tygodni wcześniej koncertem w warszawskim Basenie.
Obecnie artystka pracuje nad kolejnymi projektami filmowymi. Jednocześnie przygotowuje się także do wydania premierowego materiału, którego zapowiedź usłyszymy już niebawem.

Marek Napiórkowski

napiorkowski

Gitarzysta, kompozytor. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami! Grał i nagrywał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Clarencem Pennem, Gregoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Sugarem Blue, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim…

Nagrał cztery solowe płyty:
NAP (2005) z udziałem m.in. Leszka Możdżera, Anny Marii Jopek i Henryka Miśkiewicza
Wolno (2007) z udziałem Gregoire Mareta i Mino Cinelu, płyta ta uzyskała status złotej płyty
Marek Napiórkowski Trio KonKubiNap (2011) z Robertem Kubiszynem i Cezarym Konradem, album koncertowy
UP! (2013) z udziałem Clarence'a Penna, Adama Pierończyka, Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna, Henryka Miśkiewicza i nonetu muzyków symfonicznych.

4 września 2015 roku nakładem V-Records ukaże się album Celuloid nagrany w duecie z Arturem Lesickim. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategoriach Jazzowy Album Roku (NAP, Wolno, UP!) oraz Jazzowy Muzyk Roku. Głosami czytelników pisma "Jazz Forum" został wybrany Jazzowym Gitarzystą Roku w latach 2012-2014.

Był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma "Jazz Forum". 
Koncertował min. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Korei, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, a także z Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz.